Најнови вести

Табела

Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ХоландијаХоландија 2 1 1 0 3:1 +2 4
Плејоф
2 ЕквадорЕквадор 2 1 1 0 3:1 +2 4
3 СенегалСенегал 2 1 0 1 3:3 0 3
4 КатарКатар 2 0 0 2 1:5 -4 0
Плејоф
Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 АнглијаАнглија 2 1 1 0 6:2 +4 4
Плејоф
2 ИранИран 2 2 1 0 1 4:6 -2 3
3 САДСАД 1 2 0 2 0 1:1 0 2
4 ВелсВелс 2 2 0 1 1 1:3 -2 1
Плејоф
Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ПолскаПолска 1 2 1 1 0 2:0 +2 4
Плејоф
2 АргентинаАргентина 2 2 1 0 1 3:2 +1 3
3 Саудиска АрабијаСаудиска Арабија 2 2 1 0 1 2:3 -1 3
4 МексикоМексико 2 2 0 1 1 0:2 -2 1
Плејоф
Група Д
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ФранцијаФранција 2 2 0 0 6:2 +4 6
Плејоф
2 АвстралијаАвстралија 2 2 1 0 1 2:4 -2 3
3 ДанскаДанска 1 2 0 1 1 1:2 -1 1
4 ТунисТунис 2 2 0 1 1 0:1 -1 1
Плејоф
Група Е
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ШпанијаШпанија 2 1 1 0 8:1 +7 4
Плејоф
2 ЈапонијаЈапонија 2 1 0 1 2:2 0 3
3 КостарикаКостарика 1 2 1 0 1 1:7 -6 3
4 ГерманијаГерманија 1 2 0 1 1 2:3 -1 1
Плејоф
Група Ф
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ХрватскаХрватска 1 2 1 1 0 4:1 +3 4
Плејоф
2 МарокоМароко 2 1 1 0 2:0 +2 4
3 БелгијаБелгија 2 2 1 0 1 1:2 -1 3
4 КанадаКанада 2 0 0 2 1:5 -4 0
Плејоф
Група Г
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 БразилБразил 1 1 0 0 2:0 +2 3
Плејоф
2 ШвајцаријаШвајцарија 1 1 0 0 1:0 +1 3
3 КамерунКамерун 2 0 1 1 3:4 -1 1
4 СрбијаСрбија 2 0 1 1 3:5 -2 1
Плејоф
Група Х
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 ПортугалијаПортугалија 1 1 0 0 3:2 +1 3
Плејоф
2 ГанаГана 2 2 1 0 1 5:5 0 3
3 УругвајУругвај 1 1 0 1 0 0:0 0 1
4 Република КорејаРепублика Кореја 2 2 0 1 1 2:3 -1 1
Плејоф