Најнови вести

Табела

Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 АргентинаАргентина 4 3 1 0 7:2 +5 10
Плејоф
2 УругвајУругвај 2 4 2 1 1 4:2 +2 7
Плејоф
3 ПарагвајПарагвај 1 4 2 0 2 5:3 +2 6
Плејоф
4 ЧилеЧиле 1 4 1 2 1 3:4 -1 5
5 БоливијаБоливија 4 0 0 4 2:10 -8 0
Плејоф
Група B
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 БразилБразил 4 3 1 0 10:2 +8 10
Плејоф
2 ПеруПеру 1 4 2 1 1 5:7 -2 7
Плејоф
3 КолумбијаКолумбија 1 4 1 1 2 3:4 -1 4
Плејоф
4 ЕквадорЕквадор 4 0 3 1 5:6 -1 3
5 ВенецуелаВенецуела 4 0 2 2 2:6 -4 2
Плејоф