Најнови вести

Табела

Група A
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Квалификуван
1 АнглијаАнглија 8 7 0 1 37:6 +31 21
Квалификуван
2 ЧешкаЧешка 8 5 0 3 13:11 +2 15
3 КосовоКосово 8 3 2 3 13:16 -3 11
4 БугаријаБугарија 1 8 1 3 4 6:17 -11 6
5 Црна ГораЦрна Гора 1 8 0 3 5 3:22 -19 3
Квалификуван
Група B
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Квалификуван
1 УкраинаУкраина 8 6 2 0 17:4 +13 20
Квалификуван
2 ПортугалијаПортугалија 8 5 2 1 22:6 +16 17
3 СрбијаСрбија 8 4 2 2 17:17 0 14
4 ЛуксембургЛуксембург 8 1 1 6 7:16 -9 4
5 ЛитванијаЛитванија 8 0 1 7 5:25 -20 1
Квалификуван
Група C
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Квалификуван
1 ГерманијаГерманија 8 7 0 1 30:7 +23 21
Квалификуван
2 ХоландијаХоландија 8 6 1 1 24:7 +17 19
3 Северна ИрскаСеверна Ирска 8 4 1 3 9:13 -4 13
4 БелорусијаБелорусија 8 1 1 6 4:16 -12 4
5 ЕстонијаЕстонија 8 0 1 7 2:26 -24 1
Квалификуван
Група D
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Квалификуван
1 ШвајцаријаШвајцарија 1 8 5 2 1 19:6 +13 17
Квалификуван
2 ДанскаДанска 1 8 4 4 0 23:6 +17 16
3 ИрскаИрска 8 3 4 1 7:5 +2 13
4 ГрузијаГрузија 8 2 2 4 7:11 -4 8
5 ГибралтарГибралтар 8 0 0 8 3:31 -28 0
Квалификуван
Група E
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Квалификуван
1 ХрватскаХрватска 8 5 2 1 17:7 +10 17
Квалификуван
2 ВелсВелс 1 8 4 2 2 10:6 +4 14
3 СловачкаСловачка 1 8 4 1 3 13:11 +2 13
4 УнгаријаУнгарија 2 8 4 0 4 8:11 -3 12
5 АзербејџанАзербејџан 8 0 1 7 5:18 -13 1
Квалификуван
Група F
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Квалификуван
1 ШпанијаШпанија 10 8 2 0 31:5 +26 26
Квалификуван
2 ШведскаШведска 10 6 3 1 23:9 +14 21
3 НорвешкаНорвешка 1 10 4 5 1 19:11 +8 17
4 РоманијаРоманија 1 10 4 2 4 17:15 +2 14
5 Фарски ОстровиФарски Острови 10 1 0 9 4:30 -26 3
6 МалтаМалта 10 1 0 9 3:27 -24 3
Квалификуван
Група G
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Квалификуван
1 ПолскаПолска 10 8 1 1 18:5 +13 25
Квалификуван
2 АвстријаАвстрија 10 6 1 3 19:9 +10 19
3 МакедонијаМакедонија 1 10 4 2 4 12:13 -1 14
4 СловенијаСловенија 1 10 4 2 4 16:11 +5 14
5 ИзраелИзраел 10 3 2 5 16:18 -2 11
6 ЛетонијаЛетонија 10 1 0 9 3:28 -25 3
Квалификуван
Група H
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Квалификуван
1 ФранцијаФранција 10 8 1 1 25:6 +19 25
Квалификуван
2 ТурцијаТурција 10 7 2 1 18:3 +15 23
3 ИсландИсланд 10 6 1 3 14:11 +3 19
4 АлбанијаАлбанија 10 4 1 5 16:14 +2 13
5 АндораАндора 10 1 1 8 3:20 -17 4
6 МолдавијаМолдавија 10 1 0 9 4:26 -22 3
Квалификуван
Група I
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Квалификуван
1 БелгијаБелгија 10 10 0 0 40:3 +37 30
Квалификуван
2 РусијаРусија 10 8 0 2 33:8 +25 24
3 ШкотскаШкотска 10 5 0 5 16:19 -3 15
4 КипарКипар 10 3 1 6 15:20 -5 10
5 КазахстанКазахстан 10 3 1 6 13:17 -4 10
6 Сан МариноСан Марино 10 0 0 10 1:51 -50 0
Квалификуван
Група J
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Квалификуван
1 ИталијаИталија 10 10 0 0 37:4 +33 30
Квалификуван
2 ФинскаФинска 10 6 0 4 16:10 +6 18
3 ГрцијаГрција 10 4 2 4 12:14 -2 14
4 Босна и ХерцеговинаБосна и Херцеговина 1 10 4 1 5 20:17 +3 13
5 ЕрменијаЕрменија 1 10 3 1 6 14:25 -11 10
6 ЛихтенштајнЛихтенштајн 10 0 2 8 2:31 -29 2
Квалификуван