Распоред и резултати

Табели

Првенство на Африкански Нации - Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 МарокоМароко 3 2 1 0 7:1 6 7
2 СуданСудан 3 2 1 0 3:1 2 7
3 ГвинејаГвинеја 3 1 0 2 3:5 -2 3
4 МавританијаМавританија 3 0 0 3 0:6 -6 0
Првенство на Африкански Нации - Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ЗамбијаЗамбија 3 2 1 0 6:2 4 7
2 НамибијаНамибија 3 2 1 0 3:1 2 7
3 УгандаУганда 3 0 1 2 1:4 -3 1
4 Брег на Слонова КоскаБрег на Слонова Коска 3 0 1 2 0:3 -3 1
Првенство на Африкански Нации - Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 НигеријаНигерија 3 2 1 0 4:1 3 7
2 ЛибијаЛибија 1 3 2 0 1 4:1 3 6
3 РуандаРуанда 2 3 1 1 1 1:1 0 4
4 Екваторска ГвинејаЕкваторска Гвинеја 3 0 0 3 1:7 -6 0
Првенство на Африкански Нации - Група Д
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 КонгоКонго 3 2 1 0 3:0 3 7
2 АнголаАнгола 3 1 2 0 1:0 1 5
3 Буркина ФасоБуркина Фасо 3 0 2 1 1:3 -2 2
4 КамерунКамерун 3 0 1 2 1:3 -2 1