Африкански Куп на Нации

Primary tabs

Најнови вести

Табела

Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 КамерунКамерун 3 2 1 0 7:3 +4 7
Плејоф
2 Буркина ФасоБуркина Фасо 3 1 1 1 3:3 0 4
Плејоф
3 Зеленортски ОстровиЗеленортски Острови 3 1 1 1 2:2 0 4
4 ЕтиопијаЕтиопија 3 0 1 2 2:6 -4 1
Плејоф
Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 СенегалСенегал 3 1 2 0 1:0 +1 5
Плејоф
2 ГвинејаГвинеја 1 3 1 1 1 2:2 0 4
Плејоф
3 МалавиМалави 3 1 1 1 2:2 0 4
4 ЗимбабвеЗимбабве 3 1 0 2 3:4 -1 3
Плејоф
Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 МарокоМароко 3 2 1 0 5:2 +3 7
Плејоф
2 ГабонГабон 3 1 2 0 4:3 +1 5
Плејоф
3 КомориКомори 1 3 1 0 2 3:5 -2 3
4 ГанаГана 1 3 0 1 2 3:5 -2 1
Плејоф
Група Д
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 НигеријаНигерија 3 3 0 0 6:1 +5 9
Плејоф
2 ЕгипетЕгипет 3 2 0 1 2:1 +1 6
3 СуданСудан 1 3 0 1 2 1:4 -3 1
4 Гвинеја-БисауГвинеја-Бисау 1 3 0 1 2 0:3 -3 1
Плејоф
Група Е
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 Брег на Слонова КоскаБрег на Слонова Коска 3 2 1 0 6:3 +3 7
Плејоф
2 Екваторска ГвинејаЕкваторска Гвинеја 3 2 0 1 2:1 +1 6
3 Сиера ЛеонеСиера Леоне 3 0 2 1 2:3 -1 2
4 АлжирАлжир 3 0 1 2 1:4 -3 1
Плејоф
Група Ф
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Плејоф
1 МалиМали 3 2 1 0 4:1 +3 7
Плејоф
2 ГамбијаГамбија 1 3 2 1 0 3:1 +2 7
Плејоф
3 ТунисТунис 3 1 0 2 4:2 +2 3
4 МавританијаМавританија 3 0 0 3 0:7 -7 0
Плејоф