Мбапе покажа зошто е класа: Два гола во пет минути со Бриж (ВИДЕО)

Францускиот напаѓач Килијан Мбапе покажа дека е фудбалска класа и дека е еден од најдобрите играчи во моментов во светот со два гола во пет минути против Клуб Бриж.

Првиот погодок Французинот го постигна во 2. минута откако налета на една топка во казнениот простор, додека вториот беше во 7. минута со убав волеј удар кој заврши во мрежата на белгискиот првак.

  • Головите на Мбапе против Бриж:

ПСЖ е веќе во следната фаза како второпласиран, додека сигурен лидер во групата е Манчестер Сити.

Состави

Луис Енрике

4-3-3

    Ronny Deila

    3-5-2