ВИДЕО: Маслаќ како Ибра – даде голчиште со „НОЖИЧКИ“ за Беласица!

Екипата на Беласица изненадува фаворити во последните неколку кола, а на дуелот со Шкупи, падна ефектен погодок во мрежата на чаирчани кој беше дело на Марио Маслаќ.

28-годишниот дефанзивец покажа дека има голгетерски способности, па погоди на одличен начин и неговиот гол може да го понесе епитетот гол на колото, а богами и на сезоната. Србинот по една исфрлена топка погоди откосо, со мајсторски „ножички“, за изедначување на 1-1.

  • Погодокот на Маслаќ против Шкупи:

За српскиот интернационалец ова беше деби-гол во дресот на Беласица по доаѓањето од летонска Рига.

ПМФЛ
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ВардарВардар 18 10 6 2 28:11 17 36
2 ШкендијаШкендија 1 18 8 4 6 30:13 17 28
3 Академија ПандевАкадемија Пандев 1 18 7 6 5 19:15 4 27
4 СилексСилекс 18 8 3 7 21:20 1 27
5 Македонија Ѓорче ПетровМакедонија Ѓорче Петров 18 6 8 4 21:18 3 26
6 Струга Трим ЉумСтруга Трим Љум 18 6 6 6 18:22 -4 24
7 ШкупиШкупи 18 5 7 6 20:21 -1 22
8 БорецБорец 18 5 5 8 14:26 -12 20
9 РеноваРенова 18 5 4 9 17:30 -13 19
10 РаботничкиРаботнички 18 4 3 11 16:28 -12 15