Манџукиќ: Чест ми е што ќе го облечам овој дрес, спремен сум за борба!

Марио Манџукиќ го засили ростерот на Милан, па во наредните шест месеци ќе ја дели целта со екипата на Стефано Пиоли, која пред сè е враќање во Лигата на шампионите. 

Хрватот кој по настапите во Катар остана без клуб, се враќа во Серија А каде ги бранеше боите на Јувентус. Иако играше за лутиот ривал, Манџукиќ го има потребното искуство со кое ќе допринесе на младите колеги, а по доаѓањето призна колку е среќен. 

„Ќе ми биде чест да го носам дресот на „росонерите“ кој имаат толку историја. Можам да ветам дека ќе дадам сè од себе на секој натпревар и ќе се обидам да му помогнам на тимот. Спремен сум за борба“, изјави Манџукиќ. 

34-годишникот стави потпис на шестгодишен договор со Милан, а истиот автоматски ќе се продолжи во случај на пласман во Лигата на шампионите, што е сè поизгледно. 

Прочитајте повеќе околу тековните трансфери во Македонија и светот на ОВОЈ линк.