Најнови вести

Табела

ВМФЛ, Запад
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Промоција
1 СилексСилекс 27 20 6 1 55:9 +46 66
Плејоф за промоција
2 Воска СпортВоска Спорт 27 18 5 4 51:14 +37 59
3 ВардарВардар 27 18 4 5 47:15 +32 58
4 ГостиварГостивар 1 27 9 10 8 36:37 -1 37
5 ТетексТетекс 1 27 10 6 11 32:44 -12 36
6 Беса 1976Беса 1976 27 9 8 10 41:28 +13 35
Плејоф за испаѓање
7 ОхридОхрид 27 9 5 13 34:32 +2 32
Испаѓање
8 КорабКораб 27 7 6 14 33:43 -10 27
Испаѓање
9 ВелештаВелешта 27 4 6 17 25:61 -36 18
Испаѓање
10 КадиноКадино 27 1 4 22 13:84 -71 7
Промоција
Плејоф за промоција
Плејоф за испаѓање
Испаѓање
ВМФЛ, Исток
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
Промоција
1 ПобедаПобеда 27 19 5 3 64:21 +43 62
Плејоф за промоција
2 БеласицаБеласица 27 18 5 4 56:14 +42 59
3 Слога Виница 1934Слога Виница 1934 27 17 4 6 41:22 +19 55
4 СасаСаса 27 13 6 8 32:18 +14 45
5 КожуфКожуф 27 9 10 8 31:24 +7 37
6 Детонит ЈуниорДетонит Јуниор 27 9 7 11 33:37 -4 34
Плејоф за испаѓање
7 ПехчевоПехчево 27 10 3 14 35:31 +4 33
Испаѓање
8 ОсоговоОсогово 27 8 7 12 34:45 -11 31
Испаѓање
9 Братство ЖитошеБратство Житоше 27 4 3 20 19:59 -40 15
Испаѓање
10 Локомотива ГрадскоЛокомотива Градско 27 1 4 22 12:86 -74 7
Промоција
Плејоф за промоција
Плејоф за испаѓање
Испаѓање