Супер Куп

Primary tabs

Најнови вести

  • Вардар и Пелистер ќе играат за Суперкуп титулата

    За првпат во историјата на македонскиот фудбал вечните ривали Вардар и Пелистер ќе играат за титулата од Суперкупот на Македонија. По завршувањето на Куп натпреварувањето и математичката потврда на Вардар како старо-нов шампион на Македонија, јасно е кои две екипи ќе се борат за првиот трофеј наредната сезона.

  • Нема термини и ФФМ одлучи да не се игра Суперкупот меѓу Вардар и Шкендија

    Поради недостаток на термини и за да не се повтори ланското контунуирано одложување оваа сезона нема да се игра Суперкупот на Македонија во кој силите требаше да ги одмерат шампионот Вардар и Шкендија како победник на националниот куп.