Распоред и резултати

Табели

ПМФЛ
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ШкендијаШкендија 7 5 2 0 14:5 9 17
2 ШкупиШкупи 7 4 1 2 12:9 3 13
3 Македонија Ѓорче ПетровМакедонија Ѓорче Петров 2 7 4 1 2 10:8 2 13
4 БорецБорец 1 7 3 3 1 7:4 3 12
5 Струга Трим ЉумСтруга Трим Љум 3 7 3 2 2 6:4 2 11
6 СилексСилекс 2 7 3 1 3 16:8 8 10
7 РаботничкиРаботнички 1 7 2 4 1 6:4 2 10
8 ВардарВардар 1 7 3 1 3 7:9 -2 10
9 ПелистерПелистер 2 7 2 3 2 6:6 0 9
10 Академија ПандевАкадемија Пандев 1 7 2 0 5 3:8 -5 6
11 РеноваРенова 1 7 1 2 4 8:12 -4 5
12 БеласицаБеласица 7 0 0 7 2:20 -18 0

Pages