ВИДЕО: Мајсторски слободен удар на Етеми во победата во Аланија!

Како се доближува завршницата на Лигата на нации, во последната недела од септември, македонските голгетери се во одлична форма. По серијата на Бојан Миовски во Абердин, уште еден наш млад ас „растура“ во новиот клуб. 

Валон Етеми и неговиот Истанбулспор извојуваа победа од 0-1 на гостувањето кај Аланијаспор во натпревар од четвртото коло во турската Суперлига.

Етеми со прекрасен гол од слободен удар ја најави победата. Ова е прв погодок за Етеми во дресот на Истанбулспор по враќањето во Турција

Состави

Omer Erdogan

4-2-3-1

    Fatih Tekke

    3-4-3