ВИДЕО: Мајсторски гол на новиот репрезентативец Етеми во Турција

Новиот македонски репрезентативец Ваљон Етеми постигна убав гол за неговиот тим Истанбулспор во втората лига на Турција.

Тоа се случи на гости кај Ерзурум, во натпревар кој Истанбулспор го загуби (3-1). Етеми го отвори резултатот во десеттата минута од натпреварот, откако погоди откосо.

  • Голот на Етеми против Ерзурум:

Етеми во претходните две кола собра три асистенции за турскиот второлигаш.