ВИДЕО: Мајсторот останува мајстор – Фалкао со погодок „а ла Ибрахимовиќ“

Фалкао

Феноменалниот Фалкао продолжува со прекрасните голови во Турција. Голгетерот на Галатасарај донесе предност на гостувањето кај Кајзериспор.

Колумиецот на мајсторски начин ја зафати топката и успеа да ја смести зад грбот на противничкиот голман. Ова е уште еден во низата маестрални голови во кариерата на поранешниот член на Порто, Атлетико Мадрид, Манчестер Јунајтед...

Фалкао во тековната сезона запиша осум гола и подели две асистенции во турскиот шампионат.