ВИДЕО: Мајсторија од Подгорица - играч на Будуќност постигна гол од половина терен!

Фудбалерите на Будуќност ја почнаа одбраната на титулата во шампионатот на Црна Гора со победа од 3-0 против тимот на Искра.

Но, на теренот беше неизвесно се до самата завршница, кога гостите тргнаа по израмнување, а при една  загубена топка, Балса Секулиќ успеа да го матира гостинскиот голман со удар од својата половина. 

Во продолжение погледнете го спектакуларниот гол од Подгорица, кој сигурно ќе биде во најтесниот круг за избор на еден од најубавите погодоци оваа година: