ФОТО: Мајката на Роналдо лееше солзи радосници на „Олд Трафорд“

Еден од најдобрите фудбалери во историјата на овој спорт, Кристијано Роналдо, се врати на првото место на успехот. Португалецот повторно го облече дресот на Манчестер Јунајтед и блесна на дебито.

Со два гола, Роналдо го предводеше Манчестер Јунајтед до триумф над Њукасл (4-1). Во листата на стрелците се запишаа и Бруно Фернандез и Џеси Лингард. Трибините на „театарот на соништата“ грмеа по головите на Роналдо, а доста емотивно ги доживеа и неговата мајка.

Долорес беше во ВИП-ложата на „Олд Трафорд“ на првиот меч на Роналдо по кам-бекот. Уживаше во партијата на својот син, но истовремено лееше и солзи радосници по головите.

Сето тоа го уловија фотогрепортерите и направија фотографија за историја...

Состави

Ерик тен Хаг

4-4-2

    Еди Хоу

    4-4-2