ВИДЕО: Магија на Меси – си поигра со Нант, па „експлодира“ од радост!

Лионел Меси уште на стартот на сезоната во Франција покажа дека уште е еден од најдобрите во светот, со атративен гол во дресот на Пари Сен Жермен во мечот за Трофејот на Шампионите против Нант (1-0).

Аргентинскиот виртуоз прими топка пред казнениот простор, го мина голманот, го испрати чуварот на спротивната страна и шутираше во мрежата на „канаринците“.

  • Голот на Лионел Меси против Нант:

Овој погодок е одлична најава на сезоната која следи и во која од Лионел Меси се очекува да го поведе ПСЖ кон она кое му недостасува, тоа е трофејот во Лигата на шампионите.

Состави

Луис Енрике

3-4-3

    Antoine Kombouare

    3-4-1-2