ВИДЕО: Магична асистенција на Меси, за нов погодок на Нејмар!

Бразилскиот фудбалер Нејмар постигна нов гол за Пари Сен Жермен, на дуелот против Клермон (0-1) во рамки на француската Лига 1.

По добрите настапи на претходните средби, врската меѓу Меси и Нејмар продолжи на одличен начин и во француската елита. Посебно одушевува маестралната асистенција на Аргентинецот кој проигра навистина умешно.

  • Асистенцијата на Меси и голот на Нејмар:

ПСЖ повторно е фаворит за титулата во Лига 1 затоа што го има најквалитетниот состав.

Состави

Pascal Gastien

3-4-3

    Кристоф Галтие

    3-4-3