ВИДЕО: „Луиџи Ферарис“ во транс – како изгледаше голот на Пандев од навивачки агол!

Фантастичниот гол на Горан Пандев против Верона сè уште е актуелен кај италијанската јавност. Нашиот репрезентативен капитен пред две ноќи во стил на голем мајстор на фудбалската игра со лоб удар го докрајчи противникот и ја потврди победата на Џенова (3-1), која значеше и математички опстанок во Серија А

Со овој потег Пандев докажа дека сè уште има што да каже на фудбалскиот терен и за истиот доби пофалби од голем број на фудбалски работници. Погодокот на популарниот „Гоче“ го видовме од многу агли, но најдобриот остана за последен – од аголот на навивачите на „Луиџи Ферарис“. 

Погледнете како изгледаше голот на Горан Пандев од трибините на стадионот на Џенова: 

 

Good old Goran Pandev @gorangochepandev @bastvezze_youtube

A post shared by 433 | Football (Soccer) (@433) on