ВИДЕО: Лудо славје на звездашите на „Итихад“ – Букари му зададе удар на моќниот Сити

Екипата на Црвена Звезда има изненадувачко водство по првото полувреме на натпреварот во „Итихад“ кој што се игра во рамки од првото коло од Лигата на шампионите.

Бранителот на титулата доминираше уште од првата минута и не реализира неколку изгледни шанси за водство, но затоа Црвена Звезда ја искористи првата и преку Букари стигна до големо водство од 0-1.

  • Голот на Букари во Манчестер:

Првиот дел на „Итихад“ заврши со 67% посед на топката на страна на Сити и вкупно 22 удари кон голот на Црвена Звезда.

Состави

Vladan Milojevic

4-2-3-1