ВИДЕО: Дали ова се најатрактивните ножички? „Експлозија“ на Кудуз во Манчестер!

Вест Хем се враќа во игра на натпреварот со Манчестер Сити. Иако делуваше дека „чеканите“ немаат премногу сила да му парираат на фаворитот, сепак така не мислеше одличниот Мохамед Кудус, кој го намали водството на 2-1 со спектакуларен гол со „ножички“. 

  • Голот на Кудус против Манчестер Сити:

Манчестер Сити мора да слави победа за да ја одбрани шампионската титула во Премиер лигата, но гостите од Лондон внесоа голема драма за остатокот од натпреварот. 

Состави

Дејвид Мојс

3-4-3