Христијан Драгарски

Христијан Драгарски
 • Пелистер донесе големо засилување, Драгарски се врати во матичниот клуб

  Есенскиот првак во Втората лига - Запад, битолски Пелистер доведе големо засилување непосредно пред крајот на преодниот рок и точно еден месец до почетокот на пролетниот дел од шампионатот. Во својот матичен клуб се врати Христијан Драгарски, поранешен младински репрезентативец и фудбалер со интернационално искуство.

 • Драгарски се раздели со Струга Трим Љум една година по пристигнувањето

  Новиот прволигаш и екипата која минатата сезона се промовираше во тим кој настапува во елитната категорија, Струга Трим Љум денес се раздели со еден од стандардните дефанзивци во есенскиот дел на ПМФЛ.

 • Струга ја зацврсти одбраната со Христијан Драгарски

  Екипата на Струга Трим Љум продолжи да креира солиден тим за продолжението од сезоната и во своите редови го донесе Христијан Драгарски.

 • Драгарски и Маркоски спогодбено си заминаа од Победа

  Полуфиналистот на Купот на Македонија, прилепска Победа во вториот дел од шампионатот на Македонија ќе игра без двајца клучни фудбалери оваа есен. Имено, денес дефанзивецот Христијан Драгарски и фудбалерот за врска Ристе Маркоски спогодбено го раскинаа договорот со клубот и слободни се да бараат нова средина.

 • Маркоски и Каланоски нови засилувања на Победа

  На два дена пред стартот на подготовките за новата натпреварувачка сезона, македонскиот прволигаш Победа претстави уште две нови имиња кои треба да бидат засилувања на тимот за следната сезона во ПМФЛ. 

 • Победа го договори Христијан Драгарски

  26-годишниот дефанзивец Христијан Драгарски од следната сезона ќе го носи дресот на прилепска Победа, откако на истек од договорот го напушти матичниот Пелистер и се договори со вториот пелагониски ривал. Драгарски треба да биде големо засилување за одбраната на Тони Мегленски и прв новајлија од многуте кои ги најави клубот од под Марковите кули.