Хонатан Калери

Хонатан Калери
  • Морено продолжи да решета, Еспањол со реми за опстанок против Лас Палмас

    Екипата на Лас Палмас ја продолжи лошата серија на резултати во Примера, откако во денешниот прв натпревар во рамки од 35. коло на Примера ремизираше на гости кај тимот на Еспањол (1-1). Овој бод повеќе значи повеќе за домашниот тим, кој и математички го обезбеди опстанок во лигата на три кола до крајот.

  • Билиќ подготвува силен Вест Хем: Калери пред потпис со „чеканите“

    Многу извесно е дека тимот на Вест Хем во наредната сезона ќе биде еден од аспираните за највисок пласман во Премиер лигата. Тимот, кој го предводи Хрватот Славен Билиќ веќе во тимот ги доведе Гокан Торе, Хавард Нортвајт и Софијан Фегули, а се чини дека во редовите на „чеканите“ ќе се пресели и Џонатан Калери. Неговото потпишување е сè поизвесно бидејќи тој ги одби понудите од Севиља и Интер.

  • Калери на отстапка во Сао Паоло, па од јуни во Интер

    Аргентинскиот интернационалец, Џонатан Калери, ќе настапува за бразилскиот Сао Паоло во следните шест месеци, а на лето би требало да дојде во Интер. Фудбалерот кој го сочинуваше нападот на Бока Јунуиорс заедно со Карлитос Тевез, се одлучи да го прифати предизвикот и да настапува во Бразил.