Бобан Бабунски

Бобан Бабунски
  • Бабунски: Ќе им дадам шанса на сите, само да се стават во служба на тимот

    Еден од двата нови прволигаши во сезоната 2022/23 во Првата лига е култната прилепска Победа. Најуспешната екипа во источната група на Втората лига веќе ги поставува контурите на тимот за новиот шампионат на Македонија.

  • Бабунски ќе тестира Срби и Нигеријци, од Победа замина само Анѓелески

    Новиот прволигаш Победа утре почнува со подготовки под палката на новиот тренер, Бобан Бабунски. Само еден играч досега замина од Прилеп, а тоа е Дарко Анѓелески во Силекс, а со сите фудбалери што покажаа квалитет изминатата сезона, веќе се разговара за останување.

  • ОФИЦИЈАЛНО: Бобан Бабунски нов тренер на прилепска Победа!

    Новиот прволигаш Победа денес постигна договор и во новата повратничка прволигашка сезона, нов шеф на стручниот штаб на прилепскиот прволигаш ќе биде Бобан Бабунски. 54-годишниот поранешен македонски и југословенски репрезентативец и селектор на сениорската и младата репрезентација, кој беше предводник и на Вардар и Работнички, денес ги договори условите за взаемна соработка со „црвено-белите“ од Прилеп.