Горан Ганчев

Горан Ганчев
  • Признание за Горан Ганчев во индонезискиот фудбал

    Одбранбениот фудбалер на Пелистер, Горан Ганчев доби ласкаво признание од неговиот поранешен клуб Арема од Индонезија. Имено, клубот ги рангираше фудбалерите во последните 12 години и неготинчанецот се најде во идеалниот тим како најдобар централен дефанзивец.