Лев ги подели дресовите - Нојер е нов капитен, а Брандт нова десетка на Германија

Селекторот на репрезентацијата на Германија, Јоаким Лев, денес ги подели броевите на новата Германија, која со многу дилеми во својот квалитет по два неуспеси на Светското првенство и Лигата на нации.

Против репрезентациите на Холандија и Србија, четирикратниот светски првак ќе биде целосно изменет и без триото од Баерн МинхенТомас Милер, Матс Хумелс и Жером Боатенг.

Денес на првиот тренинг големо изненадување беа новајлиите Лукас Клостерман од Лајпциг, Никлас Стар од Херта и Максимилијан Егерстајн од Вердер. Лев ги подели дресовите и новите броеви, а сенатори во дресот со државниот дрес се Мануел Нојер, Тони Крос и Марко Ројс.

  • Првиот тренинг на германската репрезентација на „Волфсваген Арена“ во Волфсбург

Нов капитен е Нојер, кој веројатно пак ќе добие предност пред Тер Штеген, а десетката е Јулијан Брандт од Баер Леверкузен

  • Список на повикани фудбалери на Германија за натпреварите против Холандија и Србија: