Легија ја прослави титулата со спектакуларна забава на брод

Легија

Фудбалерите на варшавска Легија се нови шампиони на Полска. Трофејот беше обезбеден со триумф над Краковија.

Рутинската победа беше запишана со два гола, кои беа доволни за прослава на 14-титула во домашното првенство. Прославата се одржа на брод, а фотографии кои ја прикажаа амтосферата беа споделени на социјалните мрежи.

Овој меч беше одмазда за поразот од истиот ривал во полуфиналето на Купот на Полска оваа недела.