Легендарниот Терим по 22 години ќе работи надвор од Турција

Искусниот турски стратег Фатих Терим има нова работа и по 22 години ќе работи надвор од татковината.

70-годишникот го презеде грчкиот фудбалски великан Панатинаикос. Доаѓа на местото на стратегот Иван Јовановиќ кој доби отказ.

Неговата последна авантура надвор од Турција беше во 2001 година кога кратко го водеше Милан, а оттогаш до денес се менуваше на клупите на Галатасарај и Турција.