ВИДЕО: Леао, што ли направи? Издрибла тројца, па се посрамоти за „сите пари“

Екипата на Милан во добар ритам го започна натпреварот против Њукасл во Лигата на шампионите. „Росонерите“ одлично тргнаа и создадоа три-четири одлични шанси за гол, но Њукасл успеа да ги запре сите налети досега. 

Најзрелата шанса ја имаше Рафаел Леао во 34. минута, кога истрча во простор и прими една одлична топка, но по серија дриблинзи, на крајот се обиде да шутира со пета, но се сплетка и падна на тревата, а Милан одново не успеа да поведе, иако го заслужи водството. 

Милан и Њукасл играат навистина интересен натпревар на „Сан Сиро“. Италијанскиот тим е многу поблиску до водство на првиот натпревар во новата сезона од Лигата на шампионите. 

 

Состави

Стефано Пиоли

4-3-3

    Еди Хоу

    4-3-3