ВИДЕО: Леао изведе „магија“ и го прекина постот од септември!

Рафаел Леао уште еднаш покажа дека е неверојатно талентиран фудбалер и еден од главните носители на играта во италијанскиот гигант, Милан. 

На натпреварот против Аталанта, Португалецот повторно ја покажа својата „магија“ и уште во третата минута од натпреварот постигна спектакуларен погодок од левиот агол, а веднаш потоа беше поздравен со стоечки овации од публиката на „Сан Сиро“. 

  • Голот на Рафаел Леао против Аталанта: 

Со евентуална победа над Аталанта, Милан повторно ќе се врати на само два бода негатива во однос на второпласираниот Јувентус. 

Состави

Стефано Пиоли

4-2-3-1

    Gian Piero Gasperini

    3-4-1-2