ВИДЕО: Куртоа брани и со глава - Белгиецот му „скина“ зицер на Гризман!

Разочарувачкото мадридско дерби мина во знакот на голманите. Тибо Куртоа се прослави против својата поранешна екипа и со две одлични одбрани во првиот дел го спаси својот тим од примен гол, а можеби и пораз.

Погледнете како интервенираше Белгиецот со глава на зицерот на Антоан Гризман:

На висина на задачата беше и голманот на гостите Облак, кој одбрани зицер на Марко Асенсио.