ВИДЕО: Куевен има „топ“ во ногата, даде супер-гол во Даблин!

Екипата на Шкупи постигна гол на гостувањето кај Шамрок Роверс (2-1) во Даблин во третото квалификациско коло од Лигата на Европа, а беше вистински убавец и дело на Бразилецот Куевен.

Играчот од средниот ред распали од дваесет и пет метри и погоди во мрежата на противничкиот тим. Овој гол е можеби најубавиот од оние на македонските екипи во Европа оваа сезона.

  • Голот на Куевен против Шамрок:

За Куевен ова е втор гол во европската авантура на Шкупи, по оној против Динамо во Загреб.