ВИДЕО: Костовски со нов гол за неговиот Леувен

Јован Костовски продолжува со добрите игри во шампионатот на Белгија, откако постигна нов гол за својот Леувен, но за жал на крајот неговиот тим беше поразен со 2-1 против Кортријк на гостински терен.

Нашиот интернационалец доби шанса за настап од првата минута, а голот го постигна во 46. минута и ги постави конечните 2-1. За домаќините двата гола ги постигна Теди Шевалие со удар од белата точка.

За повремениот македонски репрезентативец новиот погодок е негов трет во групата А за пласман во полуфиналет на плеј-офот.