ВИДЕО: Косовци му ја зедоа капата на полицаец, па тој им „украде“ – кече!

Повеќе од 20.000 навивачи на Косово имаше низ улиците на Саутемптон, а некои од нив добро се забавуваа пред средбата со една од најдобрите селекции во светот, репрезентацијата на Англија.

Една од групите на навивачи на Косово до толку се забавуваше на улиците, што реши да се шегува со полицаец.

Тие му ја земаа капата додека френтично пееја во знак на поддршка за нивниот национален тим, но и тој не остана покус. Полицаецот реши да им врати, па им „украде“ едно кече.

Ситуацијата потоа стана уште поинтересна, затоа што навивачите на Косово си направија и фотографии за спомен со службеното лице.

Европско првенство, Квалификации, Група A
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 АнглијаАнглија 8 7 0 1 37:6 31 21
2 ЧешкаЧешка 8 5 0 3 13:11 2 15
3 КосовоКосово 8 3 2 3 13:16 -3 11
4 БугаријаБугарија 1 8 1 3 4 6:17 -11 6
5 Црна ГораЦрна Гора 1 8 0 3 5 3:22 -19 3