ВИДЕО: КОМИЧНО - Дури и нерамниот терен во Виена постигна ГОЛ во Лига Европа!

Веројатно најчудниот и најкомичниот гол во првото коло на групната фаза на Лига Европа е автоголот на Коли од Генк за водство на Рапид Виена од 2-1. Неверојатно е како топката отскокна од нерамниот терен на „Пратер“ и го измами голманот на белгиската екипа. 

Потпомогнат од овој гол, Рапид го совлада Генк со 3-2 на дебито во групата Ф на Лига Европа.