ФОТО: Кога Модриќ и Рамос би се „спариле“, ќе се добие ова дете

Лука Модриќ и Серхио Рамос

Реал Мадрид лесно победи на гостувањето во Гранада (0-4), а Зинедин Зидан имаше можност да одмори голем број на клучни играчи. Еден од нив беше Лука Модриќ, кој ја искористи паузата, па се дружеше со локалните фанови.

На стадионот се појави мало дете, кое многу потсеќа на хрватскиот фудбалер, кој на крајот го почести со една заедничка фотографија. На Интернет започнаа шегите, а една од нив гласеше дека момчето наликува на „производ“, кој би се добил од Лука Модриќ и Серхио Рамос. Проценете сами:

Детете ќе го памети овој ден до крајот на животот, а исто така и останатите млади фанови, кои си заминаа дома со по некој сувенир од фудбалерите на Реал Мадрид.