ВИДЕО: Кога го нема Роналдо, тука е Иско – мајсторија од слободен удар на Шпанецот!

Екипата на Малага одолеваше само 30 минута на нападите на комбинираниот тим на Реал Мадрид, кој со голот на Иско стигна до заслужено водство од 0-1 во последниот денешен натпревар од 32. коло на Примера. 

Шпанскиот генијалец, кој во последниот период игра во фантастична форма, не дозволи да се почувствува отсуството на Кристијано Роналдо и со „магија“ од слободен удар ги израдува „кралските“ фанови. 

Погледнете го хируршки прецизниот слободен удар на Иско: