• Тричковски се враќа на Кипар: Позајмица во АЕК Ларнака кај Даниел Мојсов

  Македонскиот репрезентативец Иван Трилковски не мирува. Откако во последните денови од преодниот рок минатото лето потпиша за Легија Варшава, овој полски клуб на десет дена до крајот на преодниот рок се одлучи да го отстапи. Тричковски се враќа на Кипар каде оствари големи успеси во дресот на АПОЕЛ од Никозија.

 • Мојсов: Дојдов во АЕК Ларнака да ја освојам титулата!

  Новиот централен дефанзивец на АЕК Ларнака, Даниел Мојсов, попладнево беше официјално претставен како нов фудбалер на лидерот во кипарскиот шампионат. На претставувањето и за клупската телевизија, тој ги откри амбициите по доаѓањето во новата средина.

 • АЕК Ларнака го официјализира Даниел Мојсов

  Македонскиот интернационалец Даниел Мојсов утрово го стави потписот на договор со АЕК Ларнака на Кипар. Мојсов ќе се бори за шампионската титула на Кипар, а во овој клуб дојде од Адана од турската втора лига. Иако се спомнуваше и АЕЛ Лимасол, клубот од Ларнака беше побрз и утрово го официјализира трансферот на својата итернет страница. 

 • Кипар ќе биде следната дестинација на Даниел Мојсов

  Македонскиот интернационалец Даниел Мојсов кариерата ќе ја продолжи на Кипар во екипата на АЕЛ Лимасол. Деновиве треба да стави потпис на договорот, а најверојатно тој ќе биде на една и пол година. Мојсов спогодбено го раскина договорот со Адана во Турција и се спомнуваше како можност да го засили македонскиот првак Вардар.

 • Стјепановиќ потпиша договор со АЕЛ Лимасол

  Потенцијалниот македонски репрезентативец, Остоја Стјепановиќ реализира трансфер на Кипар во екипата на АЕЛ Лимасол.

 • Нурединоски во идеалните 11 на колото од кипарското првенство

  Македонскиот интернационалец, Един Нурединоски, кој брани за кипарски Арис, по одличните настапи во домашното првенство го доби признанието, најдобар голман за последното 16. коло. Тој ова признание го доби поради неколкуте одлични одбрани во последниот дуел против Папос, каде успеа да одбрани и удар од 11 метри. 

 • Нурединовски одбрани пенал, Арис подобар од Пафос

  Кипарски Арис Лимасол, за кој настапува Един Нурединовски на голманската позиција синоќа на домашен славеше со 1-0 против Пафос. Македонскиот интернационалец одбрани настрога казна и не дозволи неговиот тим да влезе во негативна серија без победа.

Pages