Распоред и резултати

Табели

1. Дивизија
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 АПОЕЛАПОЕЛ 1 22 15 4 3 45:20 25 49
2 АполонАполон 1 22 14 5 3 50:17 33 47
3 АЕ ЛимасолАЕ Лимасол 22 14 3 5 35:25 10 45
4 АЕК ЛарнакаАЕК Ларнака 22 11 6 5 37:16 21 39
5 ОмонијаОмонија 1 22 9 4 9 25:24 1 31
6 Неа СаламинаНеа Саламина 1 22 9 4 9 28:30 -2 31
7 АнортозисАнортозис 22 9 7 6 27:26 1 28
8 ПафосПафос 1 22 7 6 9 24:36 -12 21
9 Докса КатокопијасДокса Катокопијас 1 22 5 5 12 28:39 -11 20
10 Енозис Неон ПаралимниЕнозис Неон Паралимни 22 4 5 13 17:38 -21 17
11 Alki OrokliniAlki Oroklini 22 4 5 13 19:43 -24 17
12 ЕрмисЕрмис 22 2 4 16 19:40 -21 10
1. Дивизија, Група за Шампион
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 АПОЕЛАПОЕЛ 32 21 7 4 66:25 41 70
2 АЕК ЛарнакаАЕК Ларнака 32 18 8 6 51:23 28 62
3 АполонАполон 32 17 7 8 64:32 32 58
4 АЕ ЛимасолАЕ Лимасол 32 17 4 11 49:47 2 55
5 Неа СаламинаНеа Саламина 32 12 8 12 41:47 -6 44
6 ОмонијаОмонија 32 10 6 16 36:45 -9 36
1. Дивизија, Група за Испаѓање
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 АнортозисАнортозис 32 12 11 9 42:41 1 41
2 ПафосПафос 32 12 8 12 39:50 -11 38
3 Докса КатокопијасДокса Катокопијас 1 32 9 8 15 47:50 -3 35
4 Енозис Неон ПаралимниЕнозис Неон Паралимни 1 32 9 8 15 35:51 -16 35
5 Alki OrokliniAlki Oroklini 2 32 10 5 17 35:58 -23 35
6 ЕрмисЕрмис 32 3 4 25 29:65 -36 13

Pages