ВИДЕО: Кимих со атракција од слободен удар ја отвори Бундеслигата!

Џошуа Кимих од Баерн Минхен е првиот стрелец во новата сезона во германската Бундеслига.

Германскиот репрезентативец погоди на натпреварот меѓу Ајнтрахт Франкфурт и Баерн Минхен. Стрелаше во 5. минута, на атрактивен начин од слободен удар и Трап немаше шанси да интервенира. Проблеми на голманот му направија и навивачите на Ајнтрахт поради пиротехниката.

  • Голот на Кимих против Ајнтрахт Франкфурт:

Баерн Минхен повторно важи за прв фаворит во Бундеслигата, но, оваа година има конкуренција која ќе се обиде да му ги замрси сметките.

Состави

Оливер Гласнер

3-4-2-1

    Јулијан Нагелсман

    4-4-2