Катастрофална грешка на еден од најдобрите голмани: Донарума му подари гол на Монако (ВИДЕО)

Француското дерби меѓу ПСЖ и Монако започна спектакуларно. Летното засилување на шампионот, Гонзало Рамос со погодок во 18. минута го отвори резултатот на „Паркот на Принцовите“ , но водството на ПСЖ не траеше долго.

Само четири минути подоцна еден од најдобрите голмани на денешницата Џанлуиџи Донарума, направи катастрофална грешка и му подари гол на Монако. Подарокот го искористи поранешниот ас на Ливерпул, Минамино. 

Нешто пред погодокот на Рамос, Вандерсон постигна гол за 0-1, но беше поништен поради офсајд.

Состави

Луис Енрике

4-3-3

    Ади Хутер

    3-4-2-1