Карлос го критикува судијата на „Камп Ноу“: Сигурно ќе добие награда за ова... (ФОТО)

Карлос

Дуелот меѓу Варселона и Ваљадолид донесе неколку полемични моменти, кои предизвикаа гласни критики од престолнината.

ПОВРЗАНО >>> ВИДЕО: Судиите ја „турнаа“ Барса кон триумф? Еве ги спорните одлуки!

Каталонците освоија три бода во самата завршница, со погодокот на Осман Дембеле. Судијата Сантијаго Латре наиде на осуда поради недосудениот пенал по играта на рака на Жорди Алба, обвинуваат од Реал Мадрид.

Последен кој се огласи е Роберто Карлос, легендата на „кралскиот“ клуб, кој напиша дека судијата го чека награда за работата која ја заврши  на „Камп Ноу“.

„Сигурно овој судија ќе биде награден за викендот по овој натпревар...“.