Капитенот Христијан Драгарски останува во Пелистер

Битолски Пелистер ја гради екипата со која наредната сезона ќе атакува на највисок пласман во Втората македонска фудбалска лига.

„Зелените“ во изминатиот период претставија неколку нови имиња, а потпишаа и договори со актуелни членови на екипата. Еден од нив е Христијан Драгарски кој одлучи и наредната сезона да игра во матичниот клуб.

Капитенот на битолчани е столб во одбраната и важен играч за тимот. Пелистерци претходно договорија неколку младинци за претстојната сезона.