Канга доцнеше на „вечното“ дерби, полицијата го запре: „Брате, I play now“ (ВИДЕО)

Гелор Канга вчера со својот автомобил тргна на 173. „вечно дерби“ на српскиот фудбал, задоцни и налетал на сообраќаен метеж на Автокоманда, а сообраќајниот контролор кој го регулираше сообраќајот му направи проблеми.

Ова го принуди Габонецот да го запре автомобилот на кружниот тек, да излезе од автомобилот и да разговара со сообраќајниот службеник.

Брате, I play now“, рече Канга нервозно гестикулирајќи со рацете. 

@stameni.m Kad igraš u Zvezdi a saobraćajac navija za Partizan @guelorkanga #crvenazvezda #partizan #vecitiderbi #crvenazvezdafk #derby #viral #superligasrbije #foryou #foryoupage #srbija #beograd #fudbal #arenasport ♬ original sound - Miloš S.

Инаку, Канга со постигнат гол беше еден од најдобрите фудбалери на Црвена Звезда во победата над Партизан од 3-2.