Каменица Саса го претстави третото ново име, Дигаловски ги засили „рударите“

Фудбалскиот клуб Каменица Саса продолжува со засилувањата за следната сезона, откако денес го потврди третото ново име ова лето. 

Нов член на „рударите“ е Дарко Дигаловски кој во минтатата сезона ги бранеше боите на Плачковица.

Дигаловски зад себе има долгогодишно искуство во мак-фудбалот кое го стекна играјќи за Meталург, Еуромилк, Брегалница, Тиквеш и Плачковица, па сигурно ќе биде од големо значење во плановите на новиот стратег Горан Здравков. Претходно во Саса Каменица се преселија голманот Благојче Иванов и Дејан Маркоски. 

Прочитајте повеќе околу тековните трансфери во Македонија и светот на ОВОЈ линк.