ВИДЕО: Какво ремек-дело во Ѓорче – „Лавовите“ го дадоа нај-голот во сезоната!

Македонија Ѓорче Петров го има најдобриот гол во досегашниот дел од сезоната на Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) поради изведената мајсторија на Воша во дуелот со Академија Пандев.

Играчот на „лавовите“ налета на една топка и со волеј ја стресе мрежата на младиот Алчевски. Падот на топката беше непредвидлив, па чуварот на мрежата не можеше да интервенира.

  • Голот на Македонија ЃП против Академија Пандев:

Погодокот за Воша е втор во актуелната сезона во мак-фудбалот.