Какво деби во ПЛ: Дарвин му даде „луд“ гол со пета на Фулам! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Ливерпул долго беа во негатива на „Кревен Котиџ“ против Фулам, меѓутоа во вториот дел работите се променија. Најскапото засилување на „црвените“, Дарвин Нуњез доби шанса од клупата за резерви, а на Јирген Клоп му одговори со мајсторија. 

Во акција која ја водеше Мо Салах по десната страна, а потоа го проигра Нуњез, за мајсторска реализација со пета на напаѓачот. Иако голот се проверуваше за можен офсајд, ситуацијата беше чиста и тоа предизвика бурна реакција од Дарвин

  • Атрактивниот гол на Дарвин Нуњез против Фулам: 

Инаку, откако влезе во игра напаѓачот на Ливерпул имаше неколку шанси за гол и беше убедливо најрасположен во својот тим. 

Состави

Marco Silva

4-2-3-1

    Јирген Клоп

    4-3-3