Каква ракета: Чалханоглу ја „искина“ мрежата на Наполи! (ВИДЕО)

Хакан Чалханоглу постигна гол за Интер против Наполи и овој погодок сигурно дека ќе конкурира за најдобар во ова коло во италијанската Серија А.

Се играше 44. минута, пред крајот на првото полувреме турскиот фудбалер налета на еден отпадок пред казнениот простор и по кратко додавање од Барела постигна ефектен погодок.

Дербито во Неапол изобилува со шанси, па сосема заслужено падна погодок во оваа фаза од натпреварот на „Диего Армандо Марадона“.

Состави

Франческо Калцона

4-3-3

    Симоне Инзаги

    3-5-2