ВИДЕО: Каква храброст на Окампос – БЕЗ ГЛЕДАЊЕ реализира пенал против големиот Нојер

Окампос

Фудбалерите на Севиља подобро го започнаа Суперкуп соочувањето против Баерн Минхен.

Лукас Окампос погоди од белата точка, по фаулот на Давид Алаба врз Иван Ракитиќ. Фудбалерот на андалузиската екипа го измами Мануел Нојер и донесе 1-0 во 12. минута.

  • Пеналот на Окампос против Нојер: 

Се одговорот на Баварците, кои важат за големи фаворити на овој натпревар. 

Натпреварот се игра пред 20.000 гледачи на „Ференц Пушкаш“.