ВИДЕО: Каков автогол – уште 100 пати да се обиде, нема повторно да погоди!

Млад фудбалер на Зенит постигна неверојатен автогол, за кој може само да му се честита. 

На самиот старт од мечот меѓу младинските екипи на Зенит и Анжи, Максим Левин им приреди вистински шок на своите соиграчи, откако од повеќе од 30 метри, сакајќи да ја врати топката до голманот, на ефектен начин ја смести топката во мрежата. 

  • Погледнете ја „мајсторијата“ на Левин, која сигурно уште 100 пати да се обиде да ја повтори, нема да му успее: